İkinci el otomobil almak için doğru zaman.
İkinci el otomobil almak için doğru zaman.

İkinci el otomobil almak için doğru zaman.

Şubat 9, 2021
0 Yorumlar
İKİNCİ EL OTOMOBİL ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMANDAYIZ

oto alım satım sektörünün 2020 yılında rekor kırdığını,ifade eden Nk Motors otomotiv şirketinin sahibi Nihat Karip, 2 yaşa kadar olan modellerde satışların 2019 yılına göre ortalama 4 kat arttığına dikkat çekti. Fakat sıfır kilometre ya da 2 yaşa kadar çok düşük kilometreli araçlarda da artık hiç olmadığı kadar boyalı-değişen parçalarla karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Nihat karip “2020 yılında yaptığımız ekspertiz işlemlerinde ortalama her 100 araçtan 9’unun pert (ağır hasarlı) olduğunu gözlemledik. Temmuz ayı ortalamalarına geri dönen fiyatlarda yüzde 10’luk bir düşüş söz konusu, bazı modellerde düşüş yüzde 20’yi buldu. Bir araç satın almayı düşünen tüketicilerin alım kararlarını ertelemeden bugünleri iyi değerlendirmesini tavsiye ediyoruz. İkinci el otomobil almak için doğru zaman.” dedi.

Geride bıraktığımız 2020 yılında, oldukça hareketli geçen ikinci el pazarı “2020 yılı ikinci el araç pazarında en çok rağbeti 2 yaşa kadar olan otomobiller gördü. Bu araçların satışları bir önceki yıla göre, salgın etkisiyle ortaya çıkan sıfır kilometredeki stok problemlerine bağlı olarak ortalama 4 kat arttı. Fakat sıfır kilometre ve 2 yaşa kadar çok düşük kilometreli araçlarda, yaptığımız ekspertiz işlemlerinde hiç olmadığı kadar değişen/boyalı parçaya rastladık. Yine yapılan check-up ve ekspertizlerde ortalama her 100 araçtan 9’unun pert (ağır hasarlı) olduğu gerçeğiyle karşılaştık.” şeklinde konuştu.

FİYATLAR TEMMUZ 2020 SEVİYESİNE GERİ DÖNDÜ

İkinci el araç pazarının güncel durumu hakkındaki görüşlerini de paylaşan Emre, “Geçen yıl yaşadığımız suni fiyat artışları, kısıtlamaların tekrar hayatımıza girmesiyle Kasım ayında son bulmuş oldu. Şu anda tüm ikinci el otomobillerde ortalama yüzde 10’luk bir fiyat düşüşü hakim; bazı modellerdeyse yüzde 20’ye ulaştı. Hazır Temmuz 2020’deki fiyat seviyelerine geri dönmüşken, araç satın almayı düşünen tüketicilerin alım kararlarını ertelemeden bugünleri iyi değerlendirmesini tavsiye ediyoruz. İkinci el bir araç satın almak için doğru zamandayız. Önümüzdeki aylarda radikal bir düşüş öngörmüyoruz. Zira hazırda bekleyen satın alma iştahıyla pazar tekrar yüksek taleple karşı karşıya kalabilir. Bu durumda otomobil fiyatları yine yükseliş trendine girebilir.” dedi..

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

Binlercearaba.com, geniş araç portföyü ve hizmetleriyle her yıl 10,000 den fazla araç satan dev bir kuruluştur. Araçları %30 peşin, 36 ay vadeli Veya Kredili olarak senet sistemi ile satar. Portföyünde bulunan 10 bin den fazla aracı satmak için Digital Medya üzerinden reklam yaparak her gün 10 binlerce müşteriye ulaşır, binlerce müşteriyi telefonda bilgilendirir, ve yüzlerce müşteriyi showroom’larında ağırlar.
Copyright © 2020. Tüm hakları saklıdır.