Yeni Audi Q8 İnceleme
Yeni Audi Q8 İnceleme

Yeni Audi Q8 İnceleme

Ocak 13, 2021
0 Yorumlar

Yeni Audi Q8 İnceleme ve Yorumlar

Sınıfının en yeni üyesi olan Audi Q8’in fiyatı, özellikleri ve kullanıcı yorumları gibi önemli bilgilerin yer aldığı blog yazımızı okumak için tıklayın!

Alman otomobil üreticisi Audi, dinamizm ile zarafeti birleştiren tasarımları ve kullanıcılarını asla hayal kırıklığına uğratmayan sürüş keyfi ile adeta yaşayan bir efsane. Markanın 2017’den bu yana yollarda olan tasarımı Q8 ise her sene yenilenen yüzü ile otomobil tutkunlarının aklını çelmeye devam ediyor. Q8, bilhassa uzun mesafe yolculukları ve macera sevenlerin gözdelerinden. SUV tipi tasarımı ile sürücüsünün konforu kadar güvenliğini de düşünüyor. Şimdi gelin Q8 dünyasını daha yakından tanıyalım.

Audi Q8 Özellikleri

Lüks bir coupe’nin zarafeti ile SUV modellere has sportif, fakat aynı zamanda hayatı kolaylaştıran pratik detayların aynı modelde buluştuğu Audi Q8’in sekizgen tasarımı ona adeta kaslı bir görüntü veriyor. Bu haliyle de güçlü ve rekabetçi bir tarafı var. Kavisli tavanı ve yumuşak eğimli sütunları ile estetik açıdan da oldukça dikkat çekici. Tasarımının ön kısmında yer alan ızgaralar ve yanında uzanan ışık şeridi ile her detayın incelikle düşünüldüğü bir görüntü veriyor. Bu sayede de daha ilk bakışta otomobilseverleri etkilemeyi başarıyor.
İç mekanında da bu çok yönlü yapıyı sürdüren Audi Q8 üreticileri yeni nesil teknolojinin nimetlerinden çokça faydalanıyor. Oldukça gelişkin bir teknolojik donanıma sahip olan otomobil; kablosuz Wi-Fi erişimi, hassas dokunmatik tuş yapısı, sesli kontrol ve rota oluşturma gibi özellikleri ile kullanıcısının hayatını kolaylaştırıyor. Masaj ve havalandırma özellikli koltukları ise yol yorgunluğunu ortadan kaldıracak türden. Bunun yanı sıra aracın tamamının ısınma ve soğumasını sağlayan dört bölgeli otomatik klima sistemi, sadece şoförü değil tüm yolcuları tatmin ediyor.
Tamamı mekanik merkezi diferansiyeli ile ön ve arka akslar arasında denge kuran Q8’ler, sürücünün kullanım hızı ile uyumlu direksiyon manevra özelliği sayesinde de hem güvenli hem de rahat bir kullanım vadediyor. Elektrikli, ayarlanabilir, hafızalı ve otomatik karartmalı yan aynalar ile araç kontrolünü destekliyor. Raylı bagaj sistemi ve yük sabitleme sistemi ise yolculuklarınız sırasında eşyalarınızı rahatça yerleştirebileceğiniz maksimum alanı sağlarken iç mekan genişliğinden de ödün vermiyor. Bunun yanı sıra aracınızı adeta bir konser salonuna dönüştüren Bang&Olufsen Gelişmiş Ses Sistemi sayesinde uzun yolculukların keyfini müzikle katlamayı da mümkün kılıyor.

Audi Q8 Yorumları ve Fiyatları

Geleneksel olan ile çağdaş olanı birleştiren Q8 için yapılan yorumların pek çoğu pratik olduğu kadar kaliteli ve konforlu tasarımına odaklanıyor. Diğer Audi modellerinden farklı, kendine has görüntüsü ile şık, fakat aynı zamanda sportif tasarıma sahip. Bu sayede de otomobil severlerin kalbini çalmakta hiç zorlanmıyor. 
Audi Q8, Q ailesinin diğer modellerine göre çok daha kolay bir sürüş deneyimi sunuyor. Yol tutuşu ve zorlu zeminlerdeki manevra kabiliyetinin yanı sıra motor sesini hissettirmeyen yalıtım sistemi de Q8 kullanıcılarının aracı tercih etme sebeplerinden.
Audi Q8’i ne kadara satın alabilirsiniz noktasında bir ön hatırlatma yapmakta fayda var: Sürücüsüne beklentilerinden fazlasını vadeden bir model ile karşı karşıyasınız. Yani söz konusu olan üst segment bir araç. Audi Q8 2018 ile Audi Q8 2019 fiyat listelerini kıyaslayacak olursak, Audi 2018 fiyat listesi ortalama 900 bin civarında seyrederken bu miktar Audi Q8 2019 fiyat listesi üzerinde ortalama 300 bin liralık artış gösteriyor. Diğer yandan “Bu kadar param yok ancak bir Audi Q8’im olsun” diyorsanız, ikinci el seçeneğine başvurmak da bir opsiyon elbette. Fakat ikinci el Audi Q8’ lerin de yine bu bantın çok altına düşmediğini hatırlatmakta fayda var.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binlercearaba.com, geniş araç portföyü ve hizmetleriyle her yıl 10,000 den fazla araç satan dev bir kuruluştur. Araçları %30 peşin, 36 ay vadeli Veya Kredili olarak senet sistemi ile satar. Portföyünde bulunan 10 bin den fazla aracı satmak için Digital Medya üzerinden reklam yaparak her gün 10 binlerce müşteriye ulaşır, binlerce müşteriyi telefonda bilgilendirir, ve yüzlerce müşteriyi showroom’larında ağırlar.
Copyright © 2020. Tüm hakları saklıdır.