Tiptronic Nedir?
Tiptronic Nedir?

Tiptronic Nedir?

Tiptronic tam ve yarı otomatik vitesli araçlarda aracı hem manuel hem de otomatik olarak kullnmanızı sağlayan özelliktir.

Tiptronic Nedir?

Tiptronik Şanzıman Nedir?

Aracınızı hem otomatik olarak hem de manüel olarak kullanmanıza imkan sağlayan sistemdir. Tam otomatik ve ya yarı otomatik şanzımanlarda bulunabilir. Vites değiştirmek için bazı modellerde vites kolu kullanılırken bazı araçlarda direksiyonda bulunan kulakçıklar kullanılır. Vites kolu bulunduğu pozisyonda sağa yada sola itilerek manüel kullanıma alınır. Vites kolu ileri ve geri (+ ve – ) itilerek vites büyütülür ve küçültülür. Bu özellik sayesinde aracınızı ister otomatik ister manüel olarak kullanabilirsiniz.

Tiptronic tam ve yarı otomatik vitesli araçlarda aracı hem manuel hem de otomatik olarak kullnmanızı sağlayan özelliktir.
Şehir içi dur kalk trafiğinde otomatik kullanım kolaylığı sunar. Şehirler arası yollarda performans istediğiniz sollamalarda ve yokuş çıkışlarında aracı istediğiniz viteste kullanmanıza olanak sağlar. Yine dik inişlerde vitesinizi sabitleyerek aracınızın yokuşta kendiliğinden hızlanmasının önüne geçebilirsiniz.
Özellikle performans hissi vermeyen CVT şanzımana (Toyota- Multidrive s, Honda-CVT) sahip araçlarda performans istediğiniz anda manüel olarak vitesinizi küçültme imkanı sunar.
Kısaca aracı otomatik kullanmanın rahatlığını ve manüel kullanımın zevkini aynı anda sunar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binlercearaba.com, geniş araç portföyü ve hizmetleriyle her yıl 10,000 den fazla araç satan dev bir kuruluştur. Araçları %30 peşin, 36 ay vadeli Veya Kredili olarak senet sistemi ile satar. Portföyünde bulunan 10 bin den fazla aracı satmak için Digital Medya üzerinden reklam yaparak her gün 10 binlerce müşteriye ulaşır, binlerce müşteriyi telefonda bilgilendirir, ve yüzlerce müşteriyi showroom’larında ağırlar.
Copyright © 2020. Tüm hakları saklıdır.